A résztvevők aktuális életkérdéseiről beszélgetünk Silye Imre segítségével. Új érdeklődők is csatlakozhatnak. Korhatár nincs, a résztvevők többsége 21-35 év közötti.
Előző alkalommal kérdéseket és témákat gyűjtöttünk, amelyekről beszélgetni szeretnénk:
- Lelkiismeret, felelősségvállalás, felelősségteljesség, „muszáj” megtenni olyan dolgokat a fennmaradásért, amivel nem értünk egyet (ezt a kérdéskört ketten is hozták)
- A házasság intézménye, a gyermekvállalás felelőssége, a családteremtés mikéntje
- Hozzám közelálló ember fájdalmát meddig vehetem fel?
- Dolgok erőltetése vagy hagyása – mikor melyik? Hol van a cselekvés vagy passzivitás határa?
- Különböző betegségek (Papp Huba interjú). Új és gyakran előforduló betegségek, hatások, pl. pánikrohamok. Milyen gyakorlatok segíthetnek?
- Felelősségteljes lét, emberekkel kapcsolódás. Másokra mennyire rakhatok terhet vagy mennyire oszthatom meg?
- Útkeresés: honnan tudom, hogy az én utam-e az, amin vagyok? Nem az én utam, vagy csak nehéz? Meddig kell küzdeni, és mikor kell feladni/váltani? (Ezt többen is hozták)
- Elengedés kérdése, hogy ne nyomasszon valami, őszintén tudni elengedni
- Van-e valamilyen feladat, ami megfogalmazható egy adott korosztályban/csoportban/közösségben vagy egyénileg?
- Ez-e az életutam? Pl. az utazás, a kaland igénye ütközik a párkapcsolat, letelepedés igényével. Útkeresés ebben hogyan?
- Mi az igazi út? Mi az igazság, kinek van igaza? Szubjektív-e az igazság?
- Különböző generációk együttműködése. Z generáció, és azon belül is.
- Sors és szabad akarat? Mikor mire hallgatok, mi alapján döntök? Mi az utam? Vagy az, ahol éppen vagyok? Miért vagyok én itt? Cselekvés és intuícióra várás – mi az?
- Intuíció, szabad akarat, miért vagyok itt? – nem baj még, hogy nem tudom. Erős érzés, vigyázni rá, ha nem tudom még, mi ez, belső hang? Intuíció? Lelkiismeret? – Hogyan működik? Hogyan tudok segíteni másoknak/magamnak? Felelősség.
- Mik a realitások? – elvontan és konkrétan is. Elveszíteni ennek érzékelését? – ha megvolt egyáltalán
- Útkeresés, megélhetés, párkapcsolatban kényelem/elkényeztetettség, ha olyan munkám van, amit szeretek, de keveset keresek vele (és ezt a párom kompenzálja)?
- Sors, karma vagy egyéni felelősség kérdése – hol van ebben a határ? Mennyire meghatározott? Mennyiben határozza meg a nép/földrajzi hely? Pl. az ukrán háború vagy a török-szír földrengés kapcsán, mennyire volt benne ez az ő sorsukban, akik elszenvedik, és mennyire van e helyzeteken belül egyéni szabad döntésük, szabad, sorsalakító cselekvési lehetőségük?
- Út, ami nem én vagyok: hogyan lehet váltani ilyenkor? Türelem, lemondás. El lehet ezt rontani? Van olyan, hogy rossz irányba haladok?
Abban maradtunk, hogy elsőként ezekről (és a továbbiakban bennünk felmerülő) kérdésekről beszélgetünk a találkozókon. Ha ez esetleg már kezdene kimerülni, akkor segítségül vesszük Rudolf Steiner: A lelki élet metamorfózisai című könyvét, és annak tematikájához kapcsolódva folytatjuk a beszélgetéseket – de a kérdéseinket tekintve, ez még biztosan odébb lesz.
Érkezni 17.30-tól lehet. Hozzájárulásként a beszélgetés után egy adományt kérünk egyéni lehetőség szerint, a kihelyezett adománygyűjtő kosárba. Ha tudtok, esetleg hozhattok egy kis gyümölcsöt, rágcsálnivalót vagy sütit a közösbe, amit a beszélgetés előtt/után/szünetében tudunk eszegetni.